НЕВЕСТАТА

Од (автор)Џули Гарвуд

350,00 ден520,00 ден

Роман кој маѓепса милиони читатели ширум светот. Романтична љубов која го одзема здивот.

Сите негови војници внимателно зјапаа во неговата сопруга. Тие можеби не ѝ веруваа на жената на нивниот поглавар, но со сигурност беа маѓепсани од неа…

Алек е моќен шкотски господар. Иако жените не можат да му одолеат, тој е принуден да земе сопруга која не ја познава, од Англија. Од трите ќерки на баронот, тој ја избира најмладата – Џејми: нескротлива убавица со похотни очи.

Само еден нејзин поглед и тврдокорниот Алек ја погазува својата гордост и во легендарната убавица Џејми се заљубува до болка. Тој сака да ја допира и да ја скроти, да биде негова… засекогаш. Но, Џејми вети дека никогаш нема целосно да му се предаде на овој арогантен убавец. Тој беше сè што нејзиното срце ја предупредуваше: вообразен господар чиј изглед зборува за жестоки задоволства. На неговите слатки бакнежи, таа дрско се спротивставува… сè додека еден занесен момент не го задуши нивниот судир и нешто многу поопасно од желбата се заканува да ги победи нејзините сетила.

Роман кој маѓепса милиони читатели ширум светот. Романтична љубов која го одзема здивот.

 

Книгата е во издание на издавачка куќа КНИГОХОЛИЧАРИ.

Автори

Прегледи од Корисници

Сеуште нема прегледи.

Бидете првиот кој дал мислење за книгата “НЕВЕСТАТА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *