ДЕСЕТ МАЛИ ВОЗДИШКИ

Од (автор)К. А. Такер

320,00 ден470,00 ден

Во сообраќајна несреќа, Кејси фатално ги загуби своите најблиски. Барајќи начин како да продолжи понатаму, кога целиот нејзин свет се распаѓа и болката ѝ ја пара душата, вложува натчовечки напори да го закопа минатото и да започне одново со камено срце.

Таа и нејзината петнаесетгодишна сестра Ливи, бегаат вооружени со две автобуски карти од местото каде што некогаш живееја, за да започнат нов живот во Мајами – градот на забавите…

Во сообраќајна несреќа, Кејси фатално ги загуби своите најблиски. Барајќи начин како да продолжи понатаму, кога целиот нејзин свет се распаѓа и болката ѝ ја пара душата, вложува натчовечки напори да го закопа минатото и да започне одново со камено срце.

Таа и нејзината петнаесетгодишна сестра Ливи, бегаат вооружени со две автобуски карти од местото каде што некогаш живееја, за да започнат нов живот во Мајами – градот на забавите.

Сместени во станбен комплекс во близина на крајбрежјето, тие започуваат одново да живеат. Кога Кесји конечно успева да ја постигне нејзината цел и повеќе нема чувства, нејзиниот оклоп го пробива сексипилниот и неодолив сосед Трент: секоја пора и секое делче од нејзиното тело копнее по него, тој прави да се чувствува како конечно да го зела првиот здив откако долго време била под вода. И кога таа е убедена дека минатото може да го остави таму каде што припаѓа, дознава дека не е единствената која била скршена. Навидум совршениот Трент – има непростливо минато. Но, дали минатото на Трент ќе го уништи новоизградениот живот на Кејси и ќе ја врати во задушувачката темнина, или простувањето има моќ да лекува?

 

Книгата е во издание на издавачка куќа КНИГОХОЛИЧАРИ.

Категории:
Автори

Прегледи од Корисници

Сеуште нема прегледи.

Бидете првиот кој дал мислење за книгата “ДЕСЕТ МАЛИ ВОЗДИШКИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *